Albertiana 2020 – Wizyta w Toruniu

3 lutego 2020r. grupa naszych uczestników miała niebywałą okazję wyjechać na XX Eliminacje Regionalne Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA w Toruniu. Był to już kolejny etap eliminacji, pierwszy-nadesłanie płyt CD z nagraniem, gdzie jury wybiera zespoły do kolejnego-występu na żywo na deskach Teatru Baj Pomorski. To dla nas ogromne wyróżnienie i radość, że zostaliśmy uhonorowani w konkursie ogólnopolskim!
Grupa teatralna w składzie: Rozalia, Wojtek, Wiesław, Ania i Krzysztof zaprezentowała autorskie przedstawienie pt.: „Bajka o dobrym chłopcu” pod kierunkiem pani Natalii, niemniej jednak już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego dzieła. W naszej bajce poruszyliśmy temat niby prosty, ale jakże istotny w naszym codziennym życiu. Jest to temat przyjaźni…Przyjaźni, która łączy, która powoduje uśmiech na naszych twarzach i bez której nie wyobrażamy sobie życia.
Nie obyło się bez zwiedzania Starego Miasta w Toruniu i spaceru oraz zjedzenia pysznego piernika.
Wspaniała przygoda za nami, mimo iż nie uda nam się wystąpić na deskach teatru w Krakowie, bo to nagroda dla I miejsca eliminacji regionalnych i nie zasiądziemy na widowni-nagroda dla II i II miejsca… to jesteśmy pewni, że nasz talent będzie rozwijany i nie zaprzepaścimy tego, co już doświadczyliśmy.

Udział w takim spotkaniu to dla naszych uczestników nowe natchnienie do działania, rozumienia i umacniania dobrych stron-talentów, odkrywania i zwiedzania nowych miejsc na mapie Polski oraz spędzania wspólnie czasu i integracji z innymi uczestnikami z całej Polski.