Cykl Spotkań Kulturalnych – Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

W naszym domu, w tym roku rozpoczął się Cykl Spotkań Kulturalnych. Pierwszym spotkaniem z kulturą była wizyta w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Grupa Uczestników wybrała się 17 stycznia do nieopodal leżącego miasteczka Barczewa. Pogoda była sprzyjająca na spacer, gdzie poznaliśmy historię i zabytki miejscowości. Naszym przewodnikiem była Pani Magdalena Łowkiel-Klimek, która bardzo ciekawie opowiadała o tych miejscach, dostarczając nam wielu wspaniałych wrażeń, które zapamiętamy na długo. Mogliśmy zobaczyć: Kościół Św. Andrzeja, Ratusza, Kościół św. Anny, gdzie wiele informacji o parafii przybliżył nam jej przedstawiciel, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, a także wysłuchać ciekawostek o wykopaliskach na Starym Mieście.
Nasze zwiedzanie Barczewa zakończyliśmy w Muzeum Feliksa Nowowiejskiego. Przywitał nas sam warmiński kompozytor-Feliks Nowowiejski, który przybliżył nam swoją biografię, ciekawostki i szeroką twórczość muzyczną i pedagogiczną. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane dzieła: „Rotę” i „Hymn Warmii”, a na zakończenie zostaliśmy poczęstowani gorącą kawą, herbatą i słodkim upominkiem.
Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za tak ciepłe przyjęcie i opowieści pełne pasji. Było to wspaniałe spotkanie, a dzięki niemu nasi uczestnicy mogli poznać historię i kulturę swojego regionu-Warmii oraz sylwetkę i twórczość wybitnego kompozytora-Warmiaka.