Dzień Fioletowy

Fioletowy to kolor, który powstaje z połączenia barwy czerwonej z barwą niebieską. W zależności od proporcji tych dwóch barw, fioletowy kolor może być odbierany zarówno jako kolor ciepły jak i zimny. Symbolika barw jest często bardzo zbliżona w wielu kulturach. Nie inaczej jest z kolorem fioletowym, który w wielu zakątkach świata jest symbolem tajemnicy, magii, władzy królewskiej, dostojeństwa ale również posiada negatywne skojarzenia ze śmiercią, żałobą, pychą i dekadencją.

W naszym domu od samego rana zrobiło się fioletowo. Odcienie fioletu widniały jako elementy naszej garderoby, a trzeba podkreślić, że jest aż ich 41. Następnie zebraliśmy się na sali, aby wysłuchać wykładu o barwie fioletowej. Mogliśmy dowiedzieć się o symbolice, psychologii i znaczeniu koloru. Podczas spotkania staraliśmy się uaktywnić uczestników do podejmowania dyskusji i wyciągania wniosków. Kolejnym elementem spotkania było obejrzenie fotografii z przykładamy produktów o barwie fioletowej oraz obejrzenie filmu o faunie i florze w tym kolorze.

Pracownia kulinarna jak zwykle stanęła na wysokości zadania i posiłki również były fioletowe: pyszne galaretki z borówkami, śliwki na przekąskę czy kapusta czerwona w daniu głównym.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO! 🙂