Dzień Głośnego Czytania

W dniu dzisiejszym w naszym domu odbył się Dzień Głośnego Czytania, który w 2019 roku przypada na 29 września, a cała prawidłowa nazwa brzmi Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci, jednak w naszym domu staramy się  we wszelki możliwy sposób stymulować rozwój naszych uczestników, wzbogacać ich słownictwo oraz pobudzać wyobraźnię. W związku z tym dzień głośnego czytania wpisał się już na stałe w nasz coroczny kalendarz imprez.

Zebraliśmy się na dużej sali wspólnie wysłuchać kilku międzynarodowych przypowieści, które niosły za sobą morał i życiową refleksję. Nakłoniły one uczestników do przemyśleń i podzielenia się swoją opinią.  Uczestnicy chętnie dyskutowali na temat tego, jak „nie oceniać książki po okładce” oraz tego, czym jest szczęście i jak dla każdego z nas znaczy ono co innego, a także jak dążenie do niego może wpłynąć na nas samych i nasze życie. Opowieści pomogły również w zrozumieniu relacji międzyludzkich, a co najważniejsze w okazywaniu szacunku do drugiego człowieka jak i samego siebie.

Dzień Głośnego Czytania przyniósł także spokój, relaks i wyciszenie, gdyż to terapeuci czytali uczestnikom i to dzięki temu każdy mógł zamknąć oczy i przenieść się na chwilę w krainę wyobraźni…