Festyn Rodzinny

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna, która kształtuje nas i przygotowuje do dalszego życia. Mocne korzenie to podstawa prawidłowego funkcjonowania i rozwoju człowieka.

Kierując się powyższymi zasadami kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Marcinkowie zorganizowała w dniu wolnym od pracy Festyn Rodzinny, dając w ten sposób możliwość uczestnictwa wszystkim zainteresowanym.

Festyn otworzyła Pani Joanna Obidzińska – Kierownik ŚDS, która po uroczystym otwarciu przekazała głos dla honorowego gościa Wójta Gminy Purda –  Pani Teresy Chrostowskiej. Następnie Pani Genowefa Majewska, uczestniczka naszego Domu w piękny sposób przybliżyła nam problemy rodzin borykających się z opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Było to nawiązanie do obchodów Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Uroczystość zorganizowana w plenerze, wśród pięknych dekoracji oraz otaczającej zieleni zrobiła swoje, od razu dało się odczuć rodzinną atmosferę, pełną życzliwości, zrozumienia i poszanowania drugiej osoby.

Kadra wraz z podopiecznymi przygotowała wiele atrakcji, między innymi wystawę swoich prac, kącik eksperymentów chemicznych, puszczanie mydlanych baniek, foto-butkę, zawody sportowe i wiele innych atrakcji.

W trakcie zabawy można było skorzystać z bufetu kawowego oraz rozkoszować się smakowitymi wypiekami lub owocami, jak również schłodzić się lodami.

Pracownia kulinarna przygotowała stoisko, podając ciepły posiłek, z którego bardzo chętnie korzystali wszyscy, odwiedzając go parokrotnie, gdyż wybór dań był duży, a zapachy roznoszące się wokół pobudzały apetyt.

Po całym dniu zabawy w miłej atmosferze wszyscy udaliśmy się do swoich domów ze świadomością, że jest to kolejny krok do stworzenia podwaliny dla silnej społeczności, która kieruje się zasadą zrozumienia i szacunkiem dla otaczających ich osób, a dobro drugiego człowieka jest nadrzędnym celem. To motto będzie towarzyszyło nam przez cały rok, do kolejnego Festynu Rodzinnego.

Do zobaczenia.