II Senioriada

Starość określana jest jako jesień życia, druga młodość, złoty wiek życia czy trzeci wiek. Jest to ostatni etap życia człowieka, etap nieunikniony, którego doświadczy lub doświadcza każdy, którego życie nie zostanie w tragiczny sposób przerwane w młodości. Jest to czas, który przebiega bardzo różnie u różnych ludzi – odcieni starości jest tak wiele, jak wiele jest ludzkich historii.

Starość jest wynikiem końcowym starzenia się, które jest procesem ciągłym, zachodzącym już od momentu urodzenia się człowieka. Jej przebieg zależy zarówno od czynników genetycznych, jak i od sposobu i warunków życia danej osoby.

Seniorom z Gminy Purda nie można zarzucić braku energii i młodego ducha. Mają bardzo szeroki wachlarz możliwości by nie siedzieć w domu, tylko spędzać swój piękny okres życia wśród innych ludzi, dając upust swojej nie raz nieposkromionej energii i wigorze. Mając na uwadze motto- „ Nie dbam o wiek, dbam o siebie” nie siedzą w domach lecz wychodzą i pokazują światu, że starość nie podcina im skrzydeł.

W dniu 4 października br. odbyła się II Senioriada organizowana dla wszystkich seniorów Gminy Purda przez Domy ŚDS w Marcinkowie z filia w Prejłowie. Na wszystkich zaproszonych czekało moc atrakcji: występ artystyczny naszych uczestników, konkursy i zabawy , przepyszny poczęstunek, wystawa prac oraz galeria zdjęć opowiadająca historię uczestników z naszych Domów. Senioriadę rozpoczęła Pani K

ierownik Joanna Obidzińska witając wszystkich przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy. Przybyli seniorzy mieli okazję zwiedzić naszą placówkę i podczas krótkiej wędrówki po wszystkich pracowniach dowiedzieć się od pani kierownik wiele ciekawostek o funkcjonowaniu naszych ŚDS-ów. Humory dopisywały wszystkim i na parkiecie roiło się od rozbawionych Pań i Panów z pośród, których po krótkiej prezentacji zostały wyłonione Miss i Mister Seniorady 2019 roku. Zwycięzcy uhonorowani tematycznymi szarfami oraz kolorowymi materiałowymi kwiatami symbolizującym optymizm, radość, przyjaźń i miłość zatańczyli wspólny taniec kończąc w ten sposób dzisiejsze obchody i zapraszając wszystkich na kolejną edycję za rok. Do zobaczenia kochani!!! Pamiętajcie: Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.”