IX Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy w Piszu

26 września 2019 roku mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo ważnym wydarzeniu , które na długo zapadło w naszych sercach, obfitujących w wiele niezapomnianych emocji i wrażeń.

W IX Turnieju Tańca organizowany przez Ewangelickie Stowarzyszenie BETEL i Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu wzięło udział kilkanaście ośrodków prezentując tańce z różnych okresów Stanów Zjednoczonych pod hasłem ,, American dream”.

Różnorodność pomysłów choreograficznych jak i dobór rekwizytów scenicznych zapierało dech w piersiach a scena Piskiego Domu Kultury z różnorodnymi światłami, które towarzyszyły występującym uczestnikom powodowała niesamowite wrażenie.

Nasi podopieczni zaprezentowali się w dwóch kategoriach :

  • para- Pani Jadwiga Trzcińska i Pan Zdzisław Janiszewski prezentując Taniec w Deszczu
  • grupa – Pani Krystyna Pogorzelska oraz Panowie: Krzysztof Zdunek, Waldemar Mrozik, oraz Pan Zdzisław Janiszewski z układem tanecznym pt.: Dawno temu na Dzikim Zachodzie.

Dla niektórych naszych uczestników był to bardzo ważny dzień w życiu, ponieważ był to dla nich pierwszy występ na deskach tak wielkiej sceny.

Podejmując się tak wielkiego wyzwania, godnie reprezentowali nasz Dom, wykazując się spontanicznością i radością oraz wielkim zaangażowaniem podczas występu.

Dziękujemy za zaproszenie ŚDS w Piszu i do zobaczenia za rok!!