Międzynarodowy Dzień Tańca

29 kwietnia obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji w naszym domu zawitał taniec, a przede wszystkim Profesjonaliści w tej materii. Mogliśmy gościć Pana Grzegorza Łabacz-instruktora tańca i tancerza, Aleksandrę Łabacz tańczącą w stylu hip-hop oraz Damiana „Bienio” Bieńkowskiego- polskiego, wielokrotnego mistrza popingu.

Na wstępie Pani Natalia wygłosiła mały wykład na temat tańca oraz przeczytała orędzie z okazji Dnia Tańca Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Autorką tegorocznego orędzia jest egipska tancerka, choreografka i pedagog Karima Mansour. Wspólnie powiedzieliśmy sobie jakie zalety ma taniec oraz wartości, które ze sobą niesie.

Następnie Pan Grzegorz przekazał nam swoją wiedzą na temat rodzajów tańca. Prezentacje taneczne w wykonaniu Aleksandry i „Bienia” wszystkim bardzo się podobały, wyzwalając salwę oklasków. Nasi Goście przygotowali dla nas mały quiz i poznaliśmy nazwy ruchów stylów, które wykonują.

Na zakończenie spotkania, w formie integracji nauczyliśmy się małej choreografii tanecznej. Nasi uczestnicy, bardzo wdzięczni za prezentacje taneczne naszych gości również zaprezentowali swoje talenty.

Dziękujemy Gościom za odwiedziny i podzielenie się swoimi talentami! Życzymy wielu sukcesów i serdecznie pozdrawiamy 🙂