Wycieczka do Gietrzwałdu

W piątek 10 maja mieliśmy okazję odwiedzić jedno z najbardziej znanych i popularnych świętych miejsc, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Gietrzwałd jest położony w połowie drogi między Olsztynem a Ostródą, na ziemi warmińskiej. Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez kościelne władze.

Gdy dotarliśmy na miejsce udaliśmy się do świętego źródełka, gdzie każdy mógł zaczerpnąć święconej wody, która jak głoszą wieści przynosi wraz modlitwą różańcową ukojenie, zdrowie i wszelkie błogosławieństwa.

Następnie udaliśmy się na miejsce objawień, gdzie brat Jarosław Marynowski w bardzo ciekawy, pogodny i przystępny sposób przybliżyła nam historię głównych wizjonerek trzynastoletniej Justyny Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbary Samulowskiej. Ponadto wzięliśmy udział we Mszy świętej, po której udaliśmy się na ognisko i odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami. Wyprawa była bardzo udana, serdecznie dziękujemy bratu Jarosławowi za niezwykle ciepłe przyjęcie naszych uczestników i obiecujemy jeszcze wrócić do Gietrzwałdu