„XII Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy”

Dnia 6 lipca w naszej gminie, w miejscowości Bałdy odbył się XII Kiermas Tradycji, Dialogu i Zabawy. To bardzo wyjątkowe wydarzenie zwłaszcza dla mieszkańców Warmii, które co roku odbywa się w miejscy symbolicznych Wrót Warmii i Mazur, przypominając i ucząc w ten sposób historii tego niezwykłego regionu.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wzniosłym wydarzeniu. Od wczesnego przedpołudnia mogliśmy zaprezentować prace naszych podopiecznych wykonane w pracowniach plastycznych oraz krawiecko- rękodzielniczych naszych dwóch Domów. Szeroki asortyment prac, ich wielobarwność oraz różnorodność technik przyciągały zainteresowanych gości. Dodatkową atrakcją naszego stoiska były pyszne, domowe wypieki, które specjalnie na te okazję przygotowały pracownie kulinarne. Pachnące słodkości w towarzystwie kawy, kawy zbożowej oraz rabarbarowego kompotu cieszyły się wielkim zainteresowaniem zgłodniałych uczestników kiermasu. Każdy kto zawitał na nasz kramik został obdarowany wiankiem uplecionym ze świeżych, zerwanych o poranku polnych kwiatów, ziół oraz zbóż.

Na bałdzkich polach roiło się od stoisk z lokalnymi wyrobami i rękodziełem, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszymy się z możliwości zaprezentowania swoich Domów i pokazania, że osoby z wieloma niepełnosprawnościami mogą być twórcami tak pięknych i niepowtarzalnych dzieł.