Karnawał, nazywany w Polsce zapustami, to okres zimowych zabaw, rozpoczynających się od święta Trzech Króli. Koniec karnawału ma miejsce we wtorek, przed Środą Popielcową, wtedy to rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i trwa aż do Wielkanocy. Karnawał przywędrował do Polski w XVIII wieku z Włoch.
Natomiast Karnawał w Rio de Janeiro to najbardziej znana uliczna impreza na całym świecie. Przede wszystkim kojarzy się z głośną muzyką, strojami ozdobionymi kolorowymi piórami czy cekinami, sambą i gorącą atmosferą. Jest ściśle powiązana z obchodami Świąt Wielkanocnych. Co roku, w piątek, tuż przed Środą Popielcową miasto wypełnia się dźwiękami samby, głośnymi śpiewami i okrzykami radości, a zabawa trwa całe pięć dni.
Do naszego Balu Karnawałowego w stylu Rio, przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej.
Uczestnicy na warsztatach wykonali maski ozdobione w cekiny, pióra i inne błyskotki, a w sali muzycznej powstawało prawdziwe Rio de Janeyro jak na prawdziwy karnawał przystało. Kolorowe papużki i balony zdobiły okna, a rozety i liście oraz egzotyczne drzewa przystrajały pozostałą część sali. W pracowni kulinarnej powstawały przeróżne smakołyki, które zostały podane podczas imprezy.
W dniu naszego Balu wszyscy zebraliśmy się pięknie przyozdobionej sali. Wydarzenie rozpoczęło się występem Pani Ewy i Pani Ireny, które specjalnie na tę okazję przygotowały i zaśpiewały piosenkę ,,Lambada” w polskiej wersji.
Uczestnicy w maskach karnawałowych pozowali do zdjęć na tle kolorowej dekoracji a następnie dali się porwać muzycznym doznaniom podczas tańca. Gorące latynoskie rytmy samby dominowały w pełnej krasie. Zabawa trwała a w przerwach uczestnicy mogli posilić się przygotowanymi przekąskami. Dodatkową atrakcją były konkurencje, w których wszyscy ochoczo wzięli udział m in : taniec z balonem oraz taniec na gazecie.
Impreza w której wszyscy wzięliśmy udział oraz rytmy i dźwięki brazylijskiej samby na długo zapadną w naszych sercach.