17 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie po raz 17 wychodzi z inicjatywą zorganizowania Olsztyńskich Dni Nauki. Mieliśmy dziś okazję wziąć udział w dwóch blokach tematycznych. Pierwszym była wystawa pod tytułem „Zwierzęta na dnie Oceanu” zorganizowana na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM. Następnie odbyła się projekcja multimedialna pod tytułem „Planeta Las” w olsztyńskim planetarium.

W trakcie wystawy nasi uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawymi okazami zwierząt zamieszkujących dno oceanu. Mieliśmy namacalny kontakt z niektórymi eksponatami, co nie często zdarza się na wystawach. Dlatego między innymi wzbudziła ona zainteresowanie uczestników, bo bardzo rzadko mamy możliwość wzięcia udziału w tego typu wydarzeniach kulturalnych.

Następnie udaliśmy się do planetarium na projekcję filmu na temat rocznego cyklu życia lasu. Uczestnicy w przyspieszonym tempie mieli okazję doświadczyć i zaobserwować zmiany jakie zachodzą w lesie w trakcie 4 pór roku.

Z głowami wypełnionymi nowymi i ciekawymi informacjami wróciliśmy do domu, aby podzielić się z innymi uczestnikami nowo nabytą wiedzą.