IV Festiwal Piosenki Przyjaznej Śpiewać każdy może pt. ,,Country music hits”

28 czerwca odbył się IV Festiwal Piosenki Przyjaznej Śpiewać każdy może pt. Country music hits, organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie. Festiwal jest cykliczną imprezą organizowaną każdego roku. W tym roku hasłem przewodnim były piosenki o tematyce country.

Celem imprezy była integracja uczestników, kształtowanie i rozwijanie ich zainteresowań, przezwyciężanie barier społecznych, promowanie działań kulturalno- rozrywkowych oraz ukazanie wartości, uzdolnień i radości życia uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy.

Zaproszone Domy oraz Warsztaty Terapii zajęciowej z terenu naszego województwa miały możliwość zaprezentowania zdolności wokalnych swoich uczestników i kontynuowały z innymi placówkami miejsce o podium i zwycięski Puchar Przechodni ufundowany przez Wójta Gminy Purda. Patronem honorowym konkursu był Wójt Gminy Purda Pani Teresa Chrostowska, a patronat medialny objęło Polskie Radio Olsztyn. Do konkursu zgłosiło się 10 Środowiskowych Domów Samopomocy z Województwa warmińsko- mazurskiego.

Wszystkie występy oceniało profesjonalne jury w składzie : Pani Agnieszka Budziszewska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Purdzie, Pan Tomasz Festnak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczęsnym, oraz Pan Adam Giska- pedagog, kierownik sekcji gitary i harfy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Imprezę poprowadził Pan Tadeusz Sobczak. Na wstępie Pani Joanna Obidzińska, kierownik ŚDS w Marcinkowie przybliżyła nam historię muzyki Country. Nie zabrakło również miłych i ciepłych słów ze strony Pani Wójt Teresy Chrostowskiej, która oficjalnie otworzyła IV Festiwal Piosenki Przyjaznej.

Nasz zespół wokalny (który też brał udział w konkursie) w składzie : Panie Adela Szmyt, Ewa Hul, Agnieszka Bastek, Krystyna Pogorzelska oraz Pani Irena Marszałek zaprezentowały dwie piosenki w stylu country : ,, Piękne życie spędzają kowboje” i ,, Najprostsza jest droga do domu”. Całości dopełniały piękne kowbojskie stroje, wykonane w pracowni krawiecko- rękodzielniczej.

W przerwie obrad jury wszyscy uczestnicy mogli bawić się i tańczyć podczas występu artystycznego Pana Bartosza Abramskiego, oraz skosztować pysznych wypieków ciast i przekąsek przygotowanych w pracowni kulinarnej. Wszystkie Domy zaprezentowały wysoki poziom przygotowania pod każdym względem, począwszy od kostiumów scenicznych po niezwykłe zdolności wokalne. Dlatego też jury miało ,,wielki orzech do zgryzienia”, jednak po burzliwej naradzie udało im się podjąć te trudną decyzję.

Na podium stanęły następujące Domy:ŚDS w Mrągowie – III miejsce, ŚDS w Jedwabnie II miejsce, oraz I miejsce oraz Puchar Wójta Gminy Purda otrzymał ŚDS w Marcinkowie. Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę i wspaniałe występy. Do zobaczenia za rok.